На Херсонщині жінка хотіла отримати грошову допомогу, але через інтернет-шахраїв втратила майже 12 тисяч гривень

На Херсонщині жителька Білозерської громади натрапила на інтернет-шахраїв, коли хотіла оформити грошову допомогу. З її банківської картки зникли майже 12 тисяч гривень. Про це повідомила Поліція Херсонської області на сторінці в Facebook.

На території Херсонської області правоохоронці майже щодня фіксують подібні випадки інтернет-шахрайства під приводом оформлення грошової допомоги.

“Жителька Білозерської громади стала жертвою схеми шахрайства. У соціальній мережі заявниця прочитала інформацію про можливість отримання жителями деокупованих територій благодійної грошової допомоги від міжнародної організації. Жінка перейшла за вказаним посиланням, після чого на її мобільний телефон надійшло повідомлення, що для завершення операції треба натиснути +. За словами жінки, вона не виконала цю умову і закрила повідомлення, запідозривши шахрайську схему. Але за мить надійшло сповіщення про зняття з її банківської картки майже 12 тисяч гривень. За даним фактом поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України”, – йдеться в повідомленні поліції.

Поліція закликає громадян: не довіряйте повідомленням в соцмережах або Telegram-каналах, які закликають перейти за невідомим посиланням для оформлення грошової допомоги, ще й просять ввести секретні дані банківської картки. Про виплати допомоги та компенсації дізнавайтеся лише з офіційних сайтів держорганів.