На лівобережній Херсонщині російські окупанти розграбували олієпереробний завод

Російські окупанти захопили і розграбували олієпереробний завод, розташований в селі Верхні Сірогози Генічеського району на Херсонщині. На його місці вони незаконно зареєстрували в російському реєстрі інше підприємство – ООО «Сервис АПК». Російські окупанти заявили, що ТОВ «Верхньосірогозький ОПЗ» був покинутим і знаходився в жахливому стані. Про це повідомив Центр журналістських розслідувань посилаючись російський пропагандистський телеканал «Таврия» та місцевих мешканців.

Судячи з сюжету, поширеному російським пропагандистським телеканалом «Таврия», на заводі нині працюють працівники ООО «Мега фуд». Натомість у російському реєстрі юридичних осіб за адресою заводу зареєстроване інше підприємство – ООО «Сервис АПК». Його директором є громадянин РФ з Новоросійська Краснодарського краю Дуґушкін Алєксандр Ніколаєвіч.

“На момент окупації села російськими окупантами на ньому зберігалося біля 300 тонн олії. Керівництво села встигло роздати місцевим мешканцям лише одну тону олії, коли була дуже важка ситуація і цілий місяць у Верхні Сірогози росіяни не дозволяли завозити жодних продуктів. Росіяни захопили цей завод майже одразу і арештували двох охоронців підприємства, які були мешканцями Херсона, вкрали транспорт і вивезли залишки олії. Тож заяви про «покинутий українськими власниками і відроджений» російськими окупантами завод не правда”, – розповіли мешканці Верхніх Сірогоз.

Це далеко не перший випадок брехні росіян щодо налагодження «мирного життя» на тимчасово окупованій ними Херсонщині. На початку березня 2023 року вони вже говорили, що в Нижніх Сірогозах нібито більше двох років не працювала місцева автостанція і прозвітували про її «відкриття» та запуск аж двох автобусних маршрутів.

“Заява про те, що у нас більше двох років не працювала автостанція теж не правда. В Нижніх Сірогозах діяло два великих автопідприємства. Вони оновили свій автопарк і обслуговували не лише наше селище, а й сусідню Іванівську, Горностаївську та інші громади. Кілька разів на день вони їздили до Херсона, а також до Генічеська, Мелітополя, Запоріжжя, були й приміські рейси по території нашої громади. Також наші автоперевізники взяли в оренду і розвивали автостанцію в Іванівці”, – розповіли мешканці Нижніх Сірогоз.