На Волині збирають україномовні книги для херсонців (відео)

В Ківерцівській громаді на Волині стартувала акція «Читаємо українською». Про це повідомляє Ківерцівська ТГ на своїй сторінці в Facebook.

“Упродовж десяти днів у місцевих бібліотеках збиратимуть книги, які надішлють читачам на деокуповані території”, – розповіла директорка публічної бібліотеки Любов.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну мешканці Ківерцівської громади передали майже пів тисячі книжок у бібліотеки деокупованих сіл Харківської області. Цього разу у бібліотеці збирають книги для жителів деокупованої Херсонщини.

Ківерчани приносять до книгозбірні зарубіжну та вітчизняну літературу українською мовою. Лариса Полійчук долучилась до акції та передала десять книг з домашньої бібліотеки.

“Літературу прочитала, видання збереглись у хорошому стані, вирішила їх подарувати людям, які хочуть вчити українську мову”, – каже жінка.

За рік у міську бібліотеку записалися майже пів сотні переселенців, які тимчасово мешкають у Ківерцях.

“Найчастіше читають сучасних українських авторів. Відмовляються читати російською мовою. Хочуть, щоб було на українській. Так вони починають краще знати українську”, – говорить Інна Мартинюк.

До акції зі збору книг для жителів Херсонщини залучили й сільські бібліотеки. Після того, як книги зберуть, їх передадуть на деокуповану територію.