Нацгвардієць з позивним «Дикий» розповів про звільнення Херсонщини
Гвардієць Сергій із позивним «Дикий» у лавах Національної гвардії вже понад три роки. До служби хлопець займався музикою – починав співати на весіллях, разом із друзями створили музичний гурт та навіть створили власну студію звукозапису у Львові. Крім цього, навчався у коледжі та опанував фах помічника машиніста. Про нацгвардійця пише видання krivbass.city.
Прикладом для Сергія стали старші брати, які пройшли службу в прикордонних військах, тож, коли настав час хлопець не вагався – самостійно прийшов до військомату. За розподілом потрапив до Криворізької бригади Національної гвардії, де згодом підписав контракт. За час своєї служби мав декілька ротацій в район проведення ООС.
“Я був другий день у відпустці, збирався із сім’єю поїхати в гості до батьків, до Львова. Вранці, 24 лютого минулого року, мені зателефонував командир і менш ніж за годину я вже був в частині, готовий виконувати бойові завдання”, – говорить Сергій.
У перші дні підрозділ гвардійця одним із перших вирушив назустріч колоні російської техніки, що рухалася в сторону Кривого Рогу з південного напрямку. Вглиб російським окупантам просунутися не вдалося – українська авіація вщент знищила противника. На той час криворізькі гвардійці тримали оборону міста на декількох напрямках, адже росіяни планували захопити місто.
“Після того, як колону російської техніки було знищено, нас перекинули на інший напрямок. Там ми забезпечували прикриття нашим мінометним розрахункам допоки російські війська не були відкинуті назад. На той час ми знаходилися під щільним російським вогнем – російські війська здійснювали понад 100 обстрілів впродовж доби”, – розповідає «Дикий».
“Першим населеним пунктом, куди ми зайшли на зачистку, була Нововоронцовка, Херсонської області. Наступним було Високопілля. Там російські військові обрали собі місцем проживання будівлю лікарні. Коли ми туди зайшли, одразу відчули неймовірний сморід. Я ще ніколи не бачив, щоб люди проживали в таких умовах. У підвалі лікарні, окрім їх схронів, стояв цілий склад вкраденої побутової техніки – пральні машини, телевізори, електричні чайники, електричні пили та навіть дрелі”, – згадує Сергій.
Під час активних наступальних дій минулого року криворізькі гвардійці звільнили ще декілька населених пунктів, які розташовані на самому березі Дніпра – Золота Балка, Михайлівка, Дудчани, Качкарівка, Милове, Республіканець, Червоний Маяк та інші.
“В Дудчанах росіяни знаходилися менш ніж в 150-ти метрах від нас. Тікаючи, російські солдати залишали все – провізію, боєприпаси та своїх поранених. У лісосмугах, на околицях населених пунктів російські військові залишали свої окопи. Деякі з них, були трирівневими – так вони окупанти намагалися «закопатися». Для росіян такі населені пункти, як Милове були глибоким тилом, адже основні бойові дії відбувалися в районі Херсона. В так званому тилу російська армія облаштовувала величезні склади з боєприпасами та свої штаби. Але і це їм не надто допомогло”, – говорить гвардієць.