Зведений загін ДСНС України розміновує Посад-Покровське на Херсонщині (відео)

Зведений загін Державної служби з надзвичайних ситуацій України працює над розмінуванням Херсонської області. Як відбувається цей процес бачило Суспільне.

Денис з Луганщини, працює водієм сапером відділення підводного розмінування. Приїхали до Посад-Покровського за заявками місцевих жителів.

“Робимо закладку та підриваємо на місці, користуємося кратером, ведемо розвідку перед тим, як заходимо в поле, бо можуть ще бути невизначені вибухонебезпечні предмети. Буває її також видно, якщо сонце вона зверху, ми їх бачимо, опускаємо на мінімальну відстань на півтора два метри та робимо облік території. Потім вже розвідка йде з саперами з металошукачами”, – говорить Денис.

Херсонська область є однією з найбільш замінованих. Боєприпаси лежать і на ґрунті, і на дахах, і під завалами будинків. Їхній пошук зараз ускладнює погода, почала рости трава, тому виявити їх складно.

“Після того, як звільнили, тут було мало жителів, а зараз вони з’їжджаються, привозять дітей, будемо чистити цей населений пункт, щоб забезпечити людям безпеку проживання”, – каже старший групи розмінування напрямку Херсонщини від ДСНС Олександр Дворецький.

Вибухонебезпечних предметів у Посад-Покровському тисячі.

“Є такі мінні поля, де тисячі мін, стоять вони так, що кожну треба знешкоджувати окремо, вони не підлягають транспортуванню чи вилученню”, – говорить Олександр Дворецький.

Для виявлення та ліквідації боєприпасів використовують металошукачі, дроти та спеціальні машини.

“Зараз ми тестуємо і використовуємо машини механізованого розмінування. Одна невелика машина, яка позначена для розмінування протипіхотних полів боєприпасів, а ще є машина потужніша, яка призначена для розмінування вже важких ділянок з протитанковими мінами та інженерними боєприпасами великої потужності. Присутності оператора всередині даного автомобіля немає і це виключає небезпеку оператора. Машиною можна керувати пультом на відстані до кілометра, якщо є видимість”, – каже полковник служби цивільного захисту, старший групи розмінування напрямку Херсон від ДСНС України.

Окрім розмінування, зведений загін ДСНС України займається відновленням критичної інфраструктури деокупованих населених пунктів.

“Є населені пункти на території Херсонщини, які вже рік без світла, води газу. Ми вже пройшли замінованими лініями електропередач більше дев’ятсот кілометрів. Не враховуючи того, що ми очистили близько 2200 гектарів території, пройшли десь близько двохсот кілометрів газопроводів, понад триста кілометрів доріг, дев’яносто кілометрів залізничних колій і під час цієї роботи ми виявили та знешкодили понад 21 тисячу боєприпасів”, – говорить полковник служби цивільного захисту, старший групи розмінування напрямку Херсон від ДСНС України.

Над розмінуванням територій Херсонської області, окрім загону ДСНС працюють сапери ЗСУ, Національної гвардії, державної спеціальної служби транспорту, вибухотехніки Національної поліції. Допомагатимуть і міжнародні організації, які пройдуть певну акредитацію.