Одна з лікарень Херсонщини відновлює свою роботу

У Бериславському районі Херсонської області відновлюють роботу лікарні. Нині там лагодять будівлю, пошкоджену через обстріли російської армії, та завозять медикаменти. Крім того, сюди повернулися всі лікарі. Про це пише Суспільне.

Медична сестра Ольга – жителька Бериславського району, що на Херсонщині. В лікарні працює вже понад 26 років. З початком повномасштабного вторгнення лишилася у рідному селі.

“Коли були сильні обстріли російською армією, доводилось виводити людей з кабінетів та заспокоювати їх. Йдеш з роботи – все в порядку. А приходиш – вікон немає, в стінах дірки. Було таке, що потрапляла під відкритий обстріл, під відкритим небом”, – каже Ольга.

Сімейна лікарка Галина каже, за 43 роки роботи в медицині ніколи не працювалося так важко.

“12-го березня в нас тут був сильний обстріл. Привозили поранених у приймальний покій, я там чергувала і надавала першу допомогу всім пораненим. Ми на роботу під вибухи ходили, приймали хворих під вибухи”, – розповіла Галина.

Обстріли Бериславського району зменшились в жовтні, як тільки ЗСУ відтіснили російських окупантів далі від населених пунктів. Віра – директорка місцевого центру первинної медико-санітарної допомоги, говорить, що найпотужніший обстріл села був у серпні.

“Ми працювали під час обстрілів, медична допомога населенню надавалась щоденно. Але не повний робочий день. Тому що, обстрілювали нас хаотично. І зранку, і в обід, і ввечері”, – розповідає Віра.

Після обстрілів у закладі вибиті 245 вікон, пошкоджені 50 дверей та 300 квадратних метрів даху. До повномасштабної війни ця лікарня обслуговувала 18 тисяч місцевих жителів, нині ж більше восьми тисяч людей. Один лікар приймає близько тридцяти пацієнтів щодня.

“В нас повністю були відсутні вікна, проблема з дахом була, відсутнє опалення. Було завезено велику кількість плівки, плит. В нас була жахлива ситуація, тому що не було навіть шурупокрута й електрообладнання. Але зараз в нас відновлене все на 80%. Повернулись всі лікарі, повернулись всі медичні сестри. Заклад працює на повну потужність. Надаємо всю медичну допомогу, згідно з вимогами, пацієнтів також побільшало. Люди повертаються в села”, – додала вона.

За словами директорки, нині заклад повністю забезпечений всіма необхідними медикаментами та обладнанням.