Омбудсман України закликав міжнародні організації врятувати людей із населених пунктів лівобережжя Херсонщини

Омбудсман України Дмитро Лубінець закликав міжнародні організації зробити все можливе, аби врятувати людей із тимчасово окупованих Росією населених пунктів на лівобережжі Херсонської області, які постраждали після підриву росіянами Каховської ГЕС. Про це уповноважений Верховної Ради України з прав людини написав на своїй сторінці в Facebook. 

“Російські окупанти не евакуюють і піддають ризику життя людей на затопленій частині Херсонщини”, – йдеться в дописі Дмитра Лубінця.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини зазначив, що внаслідок підриву греблі росіянами Каховської ГЕС найбільше постраждало лівобережжя Херсонської області, яке знаходиться під тимчасовою окупацією Росії.

“Як наслідок – сотні будинків і десятки населених пунктів Херсонщини підтоплені або затоплені повністю. Найбільше постраждалим залишається лівий берег Херсонщини, який знаходиться під контролем російської окупаційної влади. Сотні тисяч людей залишились без нормального доступу до питної води. Люди, втративши все, намагаються врятувати хоча б своє життя. Але росіяни не евакуююють їх та не дають змоги евакуюватися самостійно”, – заявив Лубінець.

З’являються повідомлення про те, що:

  • людей не пропускають на блокпостах і повертають назад без російського паспорта;
  • обстрілюють Херсон під час евакуації;
  • не допускають волонтерів, які хочуть допомогти людям, на тимчасово окупованій Росією території;
  • самі не евакуюють людей.

“Цілі сім’ї сидять на дахах будинків, благають про допомогу і порятунок, але на їх прохання окупаційна влада не реагує. Вони самоусунулись від цих обов’язків”, – написав Лубінець.

Українські військові завдяки дронам, бачать складну ситуацію, але нічим не можуть допомогти.

“Тому закликаю міжнародні організації організувати евакуацію людей з тимчасово окупованих Росією українських територій аби врятувати їх життя”, – йдеться в дописі омбудсмана України.