ПАРЄ визнала геноцидом депортацію дітей з України до Росії

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію, яка визнає геноцидом депортацію та насильницьке переміщення дітей і дорослих з України на територію РФ. Про це повідомила Херсонська ОВА на своїй сторінці в Facebook.

Це рішення знакове для Херсонщини, на сьогодні відомо про 245 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які перебувають або в Росії, або в окупованому Росією Криму, або на окупованій Росією частині Херсонщини.

“Скільки загалом дітей з Херсонщини вивезено під виглядом оздоровлення росіянами не відомо. За деякими підрахунками, депортованими можуть бути до 600 дітей з Херсона, а загалом 1000 по області. Наразі, близько 80 дітей повернуто завдяки благодійному фонду протягом березня-квітня цього року”, – йдеться в повідомленні.

Резолюцію прийняли під час дебатів на весняній сесії ПАРЄ у Страсбурзі. Її підтримали 87 депутатів.

“Росія повинна негайно зупинити примусове переміщення та депортацію дітей з України, а також припинити надавати їм громадянство РФ. ПАРЄ закликає негайно допустити до вже переміщених дітей представників ООН та МКЧХ і забезпечити їх безпечне повернення в Україну. Згідно з нормами міжнародного гуманітарного права примусова депортація – це ознака геноциду. Всі такі випадки мають розслідуватися, а причетні – понести відповідальність”, – йдеться в резолюції ПАРЄ.