Переселенці з Херсона в Києві займаються волонтерством в місцевій благодійній організації та допомагають ЗСУ (відео)

Херсонці, які евакуювались до Києва, займаються волонтерством в місцевій благодійній організації. Вони плетуть маскувальні сітки та роблять окопні свічки і перископи для ЗСУ. Про переселенців з Херсона дізнавалось Суспільне.

Херсонець Дмитро в перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну вивіз жінок і дітей своєї родини за кордон. Сам повернувся до України. В Києві побачив крізь вікно людей, які плетуть маскувальні сітки.

“Зараз роботи немає для мене в Києві, тому треба допомагати чим можна армії та Збройним силам України. Я вважаю, що кожна сплетена мною сітка збереже життя наших хлопців, збереже життя техніки”, – каже херсонець.

Крім маскувальних сіток учасники волонтерської спільноти “Фонд суспільної допомоги” виробляють окопні свічки та окопні перископи.

“Ми робимо окопні перископи. Вони дозволяють в окопах  дивитися. Спочатку вони друкуються, потім шліфуються, клеїться дзеркало, збираються труби та фарбування. Також, щоб було зручніше дивитися, робимо перехідні кільця і моноокуляри, які дозволяють збільшувати зображення”, –  говорить волонтер.

Киянка Олена плете сітки вже рік. На тимчасово окупованій Росією частині Херсонщини, в Скадовську зараз залишились її рідні. Жінка сподівається, що її допомога військовим допоможе швидше звільнити лівобережжя області.

“Рідні дуже чекають звільнення. З ними немає зараз нормального зв’язку, і ми не знаємо реальної ситуації там. Але знаємо, що серцем вони завжди з нами. І ми робимо все для їх звільнення від російської окупації”, – розповіла жінка.

Плетуть маскувальні сітки та роблять окопні перископи для ЗСУ: переселенці з Херсона допомагають благодійникам у Києві

Організація свою діяльність розпочала в березні 2022 року. За цей час до її роботи долучилося чимало херсонців. Майже 300 волонтерів працюють у три зміни без вихідних. Виконують безплатно замовлення для Збройних сил України та вже забезпечили сітками понад 160 бойових частин.

“На сьогодні нами вже сплетено та передано Збройним силам України понад 50 тисяч квадратних метрів маскувальних сіток, більше п’яти тисяч окопних перископів і більше 15 тисяч окопних свічок. Ми плетемо маскувальні сітки для накриття танків, БТР, джипів, бусиків тощо. До цього долучились і кияни і переселенці”, – каже керівник Благодійної організації “Фонд суспільної допомоги” Андрій Каменський.