Переселенці з Херсона відкрили власну справу в Переяславі (відео)

До війни подружжя Леонових мало власну справу на Херсонщині – магазин спецій та сухофруктів. Хотіли розширювати асортимент продукції та всі плани родини вмить зруйнувало повномасштабне вторгнення Росії в Україну, 24 лютого 2022 року о 9:00 ранку їхнє місто вже було окуповане росіянами. Як вдалося відродити улюблену справу в евакуації журналісти дізнались у “Ранку Вдома“.

Крамниці в рідних Олешках та в Новій Каховці на Херсонщині власна справа сім’ї Леонових. Подружжя торгувало запашними спеціями, горішками, сухофруктами, натуральними чаями та вишуканими сортами кави. Хотіли розширювати асортимент продукції та всі плани родини вмить зруйнувала війна, адже о 9:00 ранку 24 лютого торік їхнє місто вже було окуповане росіянами.

“Два дні точилися бої за Антонівський міст. Це було страшно, деякі будинки вже постраждали, дехто з наших знайомих загинув. Проте ми вирішили залишитися, бо тут була робота, я була при надії. Ми чекали, що це все ось-ось закінчиться”, – пригадала переселенка Валентина Леонова.

Коли українські захисники прогнали російських окупантів з Чернігівської, Сумської та Київської областей Леонови сподівалися на швидке визволення і Херсонської області. Щодня чекали на визволення, адже життя в російській окупації перетворилось на суцільне жахіття.

“У нас була зона бойових дій. Біля будинків, прямо на городах у людей, російська армія поставила установку С-300, з якої обстрілювали Миколаїв. Вони робили це зранку, десь о четвертій ранку”, – розповів Дмитро Леонов.

У родині чекали народження другої дитини. Подружжя вже мало сина Данила. Коли народилась Марійка та трохи зміцніла, наважилися з двома дітьми виїхати на Київщину в Переяслав. Тут жив брат Дмитра – Олександр. Він з 2014 року воював в АТО. На момент повномасштабного вторгнення він служив в батальйоні Кульчицького. Олександр загинув в Луганській області, а поховали його в Переяславі.

Подружжя вирішило відновити сімейний бізнес. Так з’явилася крамниця натуральних продуктів “Куркума”. Зробити ремонт у новому приміщенні допомагали друзі та знайомі переселенці. Меблі Дмитро виготовляв власноруч, наводили лад у крамниці всією сім’єю, а коли дійшла черга до асортименту товарів, то Леонових підтримали колишні бізнес-партнери.

“Війна триває, тож треба налагоджувати життя у Переяславі. Коли ми виїжджали з Херсонщини, то розуміли, що це може бути квиток в один кінець. Ми плануємо залишитися тут, бо це дуже складно все розпочинати заново. Ми ризикнули і не шкодуємо про це”, – зізналась Валентина Леонова.

Відтепер “Куркума” – популярний магазин у Переяславі. Коли заходиш у запашну крамницю, одразу впадають в око безліч скляних баночок та пакунків з різноманітними спеціями, чаями, маслами, крупами, сушеними фруктами та екзотичними смаколиками.