Переселенці з Херсонщини відкрили СТО в Кривому Розі (фото)

Родина Федоренків протягом 25 років розвивала свій бізнес у Херсоні. Починали з маленького магазину автозапчастин, потім відкрили СТО. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну призупинили свою роботу лише на декілька днів.

“Декілька днів побули вдома, потім зрозуміли, що треба повертатись до роботи, треба повертатись в бізнес. Обдзвонили наших співробітників, частина з них вже покинули місто до того часу, а частина були готові виходити. І ми почали виходити на свої робочі місця”, – сказав він.

В окупації СТО змогло пропрацювати два місяці, під постійними погрозами російських окупантів.

“Погрози були, як моральні, так фізичні. Звичайно, всі ми боялись працювати, але іншого виходу не було. Є співробітники, яким потрібно виплачувати заробітну плату, є клієнти, які потребують нашої роботи. Попит був дуже великий, навіть трохи більший ніж в довоєнні часи”, – розповів він.

Переселенці з Херсонщини відкрили автокомплекс у Кривому Розі

Про погрози з боку російських військових розповів і Максим Федоренко.

“Вони приходили в наш заклад. Хтось погрожував, щоб обслужили за рублі. Ми казали, що в нашій країні рублів в обігу нема, тому ми офіційно не можемо приймати цю валюту. Щось брали безкоштовно. Вони заходили, клацали затвором, стволами заганяли, в кути, і казали, що ми зараз вам тут влаштуємо”, – розказав переселенець.

Переселенці з Херсонщини відкрили автокомплекс у Кривому Розі

З часом тиск з боку російських окупантів збільшувався, і залишатися там було небезпечно. Тому Федоренки залишивши свій бізнес, виїхали з Херсона до Черкас. Вивезти обладнання та товар родині не вдалося. На новому місці вирішили продовжити свою справу та відкрили новий автокомплекс. На початку березня отримали державну грошову допомогу на розвиток бізнесу – так відкрили ще один автосервіс у Кривому Розі.

“Грантова програма від “ДіяБізнес” називається “єРобота”, можна отримати до 250 тисяч гривень. Головна умова – це найняти двох співробітників і протягом двох років вони мають офіційно працювати. І головне, щоб ці кошти були використані за цільовим призначенням, яке зазначається в бізнес-плані”, – пояснив Микита Федоренко.

Переселенці з Херсонщини відкрили автокомплекс у Кривому Розі

Зараз тут працює троє людей. Після звільнення Херсона від російських окупантів, відновили роботу автокомплексу й у Херсоні. Також чоловіки планують відкрити ще один автокомплекс в Одесі.