Переселенець з Херсонщини волонтерив на затопленій внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС області (відео)

Співзасновник благодійного фонду “Україна незламна” Сергій Чумаков разом з волонтерами розвозив допомогу людям, які опинилися на затоплених територіях через підрив росіянами Каховської ГЕС. Чоловік переїхав в Івано-Франківськ з Херсонщини в квітні 2022 року. Чого найбільше зараз потребують мешканці області, Сергій Чумаков розповів Суспільному.

Волонтерити Сергій Чумаков розпочав з березня 2022 року. Відтоді чоловік, родина якого живе в російській окупації, допомагає, чим може.

“Минулого року я почав займатися волонтерством і десь наприкінці квітня вже оселився в Івано-Франківську. Родичі – чоловіка зараз перебувають в російській в окупації”, – розповідає Сергій Чумаков.

Волонтер на підтоплену Херсонщину возив воду, їжу та ліки людям, які опинилися відрізаними від цивілізації.

“Зараз людям потрібні помпи, генератори. Там залишились переважно пенсіонери, старші люди, які не хочуть виїжджати. Дев’ятиповерхівки затоплені по другий поверх, вони віддають своїх котів, собак, а самі залишаються там”, – говорить Чумаков.

Основною проблемою залишається допомога людям на окупованих Росією територіях на лівому березі Дніпра. Сергій Чумаков контактує з іншим місцевим волонтером і координує його дії. Надати гуманітарну допомогу на лівобережжя неможливо.

“Він вже врятував 35 людей. Йому після цього російські окупанти порізали човен, сказали, що розстріляють”. А він наступного дня попри погрози приїхав і евакуював маму з двома дітками, які сиділи на горищі”, – розповідає волонтер.

Допомогу збирав фонд разом зі своїми фінансовими партнерами й іншими волонтерськими організаціями. Наразі благодійники готують нову партію допомоги.

“Церква Матері Божої Неустанної Помочі, яка розташована на вул. Володимира Івасюка, зібрала цілий бус допомоги. Вони закупили гумові чоботи, гігієнічні засоби, рушники, постільну білизну. Ми отримуємо також вантаж з Італії від наших партнерів з “Асоціації українців в Італії”, – каже директорка організації “Україна Незламна” Наталія Перцович.