Переселенка з Херсона допомагає волонтерському центру в Миколаєві

Працівниця Херсонської митниці Олена Зайцева пережила російську окупацію. У листопаді 2022 року через постійні обстріли покинула Херсон і разом з сином переїхала до Миколаєва. Свою історію жінка розповіла кореспондентам Суспільного.

Українські війська зайшли в Херсон 11 листопада, а за тиждень Олена з 16-річним сином вже прямували звільненою дорогою до Миколаєва.

“Ми планували виїзд ще з російської окупації, але дуже було страшно виїжджати. Тому, що були обстріли, вибухали мости, переправи, зникали люди по дорозі на виїзд. І дуже було страшно виїжджати. І дуже було страшно проходити фільтрації на кордоні. Там, де вже 30 блокпостів російських військ, і останній – це була фільтрація”, – розповіла Олена.

Часи російської окупації Олена згадує з жахом.

“Страх. Дуже було страшно за сина, за те, що можуть прийти. За те, коли виламують двері в сусідній квартирі. І чекаєш, що прийдуть до тебе. Страшно. Військові люди і ти не знаєш, чого від них очікувати. Ні сьогодні, ні завтра”, – сказала жінка.

Станом на дев’яте березня 2023 року Олена допомагає Силам оборони. У волонтерському цеху, де вона працює, робота не зупиняється навіть у вихідні. Виготовляють маскування для бійців ЗСУ, плетуть унікальні “хухі” для розвідників та снайперів. Для кожної пори року свій колір.

У Миколаєві жінка живе у своїх рідних. Її не полишає думка повернутися додому.

“Там будинок, там робота, там улюблене місто Херсон. Відновлюватимемо, працюватимемо. Ми дуже любимо Херсон, ми дуже хочемо додому”, – розповіла Олена.