Переселенка з Херсона відкрила у Кривому Розі магазин одягу з українською символікою

Олена Зіньова вивезла з окупованого Херсона українські рушники та вишиті сорочки. Одяг з українською символікою вдалося провезти через 33 блокпости російської армії. Олена відкрила крамницю в Кривому Розі, де продає одяг, який врятувала. Про жінку, яка попри все змогла вивезти вишиванки та все, що пов’язано з українською символікою написало Суспільне.

Початок повномасштабного вторгнення Олена застала у місті – першого березня у місто прийшли російські військові. Одна з автівок зупинилася біля її магазину.

“Весь фасад магазину був обклеєний рушниками, вишиванками, не вистачало лише прапора. Я побачила, як з цієї вантажівки повиходило багато військових, і вони пішли на ринок”, – розповіла жінка.

Разом із чоловіком Олена вирішила виїхати з окупованого Херсона та вивезти частину продукції з українською символікою. Впродовж трьох днів вони дісталися до підконтрольної Україні території.

“Три доби ми їхали, ніч ми провели у Василівці. Ніч у полі, поруч із чеченцями – я ніколи не забуду, це було дуже страшно. Вивезти 32 сумки товару з вишиванками, як мені сказали СБУ, які нас зустріли у Запорізькій області, що я божевільна”, – каже вона.

У крамниці Олени працювала Людмила, вона також вирішила виїхати у безпечне місце. На Херсонщині жінці довелося лишити своїх рідних.

“Вони всі на лівому березі, який ще не звільнений: мої батьки, сестра, рідні залишилися на лівому березі, я дуже за них хвилююся, переживаю, згадую усі наші зустрічі. Атмосфера на той час була напружена. Було дуже багато військових, їх ставало більше й більше, кожен день ти йдеш і бачиш цю російську символіку повсюди”, – розповіла Людмила.

Олена Зіньова відкрила свою крамницю в Кривому Розі. Продає ті рушники та вишиванки, які врятувала з окупованого Херсона.

“Містяни вже знають крамницю та охоче купують товар, є навіть постійні покупці. Також у крамниці облаштували “херсонський куточок” – це кераміка, ляльки-мотанки та сувенірна продукція із зображенням Херсона”, – розповіла Олена.