Підозрюється колаборант, який працює в «органах влади» на окупованій Росією частині Херсонщини

СБУ повідомила про підозру колаборанту, який працює в «пенсійному фонді» російських окупантів на окупованій ними території Херсонщини. Про це повідомили на сторінці управління СБ України в Івано-Франківській області в Facebook.
Служба безпеки України в Івано-Франківську оголосила підозру в колабораціонізмі мешканцю окупованої Росією Горностаївської територіальної громади Херсонської області.
“Ним виявився житель села Велика Благовіщенка, Херсонської області, який на початку 2023 року влаштувався на службу до російських окупантів. Колаборант зайняв посаду так званого «начальника відділу пенсійного фонду в Горностаївському муніципальному окрузі». На даній посаді він збирав списки місцевих мешканців, їздив окупованими росіянами селами в складі мобільного «офісу» та давав інтерв’ю російським пропагандистам. Чоловік виявив свою проросійську позицію одразу після окупації. Також, він пропагував російську ідеологію та отримував гуманітарну допомогу від окупантів”, – йдеться в повідомленні СБУ.
СБУ повідомила йому про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. За санкціями статті йому загрожує
ув’язнення на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права займати адміністративні посади на строк від десять до п’ятнадцять років, з можливою конфіскацією майна.