Підривом Каховської ГЕС на лівобережжі Херсонщини змило склади зброї російської армії (відео)

Внаслідок підриву російськими військами Каховської ГЕС на лівому березі Херсонської області водою змило склади зброї російських окупантів на лівому березі Херсонської області та було зірвано їхню лінію оборони. Про це в марафоні “Єдині новини” повідомила керівниця Об’єднаного координаційного центру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк.

Лівий берег Херсонської області, який географічно нижчий, опинився залитий потоками. Перед підривом гідроелектростанції російські війська вибудовували на лівобережжі Херсонщини лінії оборони, в тому числі мінно-вибухові загородження.

“Серед них облаштовувались і позиції – коли перший повеневий підйом води залив їхні бліндажі і окопи – вже тоді вони втратили частину особового складу і зброю. В цій смузі від п’яти до 15 км, яку затопило, перебували і їх польові склади боєпостачання. Все це зараз рознесено по зоні затоплення, разом зі сміттям та уламками конструкцій”, – говорить Наталія Гуменюк.

Також загроза мінної небезпеки залишається надзвичайно високою.

“Вода вимиває звідти дуже багато небезпечного озброєння різного виду. Зокрема міни “пелюстка”, які дуже легкі та дуже небезпечні, легко можуть заплутатися в тому смітті, яке зараз прибиває до берега, в уламках, які курсують акваторією. Тому треба спочатку дочекатися фахівців, які обстежать узбережжя, і тільки потім можна його очищувати від сміття”, – говорить керівниця Об’єднаного координаційного центру Сил оборони та охорони півдня.