Після викрадення Колихаєва, секретарка міськради виконує його обов’язки

Секретарка Херсонської міської ради Галина Лугова, яка після викрадення військовими РФ Ігоря Колихаєва перейняла на себе повноваження Херсонського міського голови прокоментувала Суспільному, чому прийняла таке рішення.

– Як виникло рішення перейняти на себе обов’язки Херсонського міського голови?

В мене просто не було вибору. Міського голови немає вже понад тиждень, а комунальні служби, заклади повинні працювати. Тільки так можна забезпечити організацію їх роботи. Про це власне і йдеться в розпорядженні, підписаному 6 липня.

– Як ви працюватимете далі, враховуючи, що ви виїхали, а в місті залишилось ще працівників міської ради?

Я працюю дистанційно. Вся електронна пошта підв‘язується на мене, надходить мені. Працюю напряму з відділом кадрів, із заступниками. У мене є їхня електронна пошта, а у них є моя електронна пошта. Ми зв’язуємося постійно в онлайн режимі, телефоном, надсилаємо листи один одному, коли це потрібно, то виходимо на відеозв‘язок. Зараз зібратися разом усім в одному місті дуже складно.

– Де раніше збиралась міська рада і чи буде знову таке місце в Херсоні?

Оскільки російські військові вчора були в закладі профспілки працівників освіти на Суворова і звідти почали витягати техніку. А тимчасово міська рада переїхала туди і час від часу вони там збиралися і розв’язувала певні питання. Але зараз там збиратися не можна. Думаємо, де люди зможуть збиратися, але наразі це небезпечно. Якщо окупанти дізнаються, де збираються працівники міської ради будуть непереливки. Тому працюємо в дистанційному режимі й, звісно, координуємо роботу.

– Що найперше плануєте зробити?

У нас зараз найголовніше є виплата заробітної плати працівників закладів освіти. По освіті мені телефонують і вчителі, і директори шкіл. Вони не отримали заробітну плату. Зараз мій крок — це я їду до казначейства, щоб зрозуміти в чому проблема, де зависли кошти. Люди зараз залишаються на окупованій території і без зарплати. Головне завдання, щоб вчителі, лікарі, вся соціальна сфера, щоб усі виплати люди отримали. Принаймні, якщо є затримка, то вона має бути невеликою. Якщо ми, не дай Боже, не зможемо здійснювати проплати, то ми кидаємо напризволяще своїх людей в обійми оркам. Окупанти тиснуть на вчителів, щоб вони відкривали школи і вчили за російською програмою. Не сплата заробітної плати — це буде жахливий крок і ми ні в якому разі допустити цього не можемо. Це моя найголовніша задача, щоб наші люди, наші вчителі, всі працівники, які у нас є і підпадають під керівництво Херсонської міської ради обов’язково отримали заробітну плату.

– Що зараз із комунальними підприємствами міста. Їх працівники анонімно розповіли Суспільному, що їх змушують писати заяви, переходити в російську структуру та отримувати зарплати в рублях ?

Працівників комунальних підприємств примушують писати заяви. Це робить Ігор Григорович Семенчєв, він є заступником гауляйтера Кобця. Він змушує людей звільнятися і переходити на бік співпраці з окупантами. Він призначив Калюжного Олександра головою комунального підприємства “Гарантія”. Перереєстрував його відповідно російського законодавства і набирає штат працівників на це підприємство. Він вважає, що це найголовніше підприємство з питань благоустрою і наведення ладу у місті. Працівники, наскільки це можливо, чинять опір, продовжують працювати і виконувати свою роботу, але настільки наскільки це можливо в цих умовах.Люди, звичайно налякані. Триває таке протистояння. Залишити людей зараз без копійки, це як зробити подарунок оркам, і люди тоді підуть на співпрацю. Люди чекають на звільнення.

– Районні ради у Херсоні продовжують працювати?

Ще одна проблема. У нас дві районні ради — це Корабельна, в якій налічується понад 150 працівників і Дніпровська районна рада, де також 150 працівників, за червень місяць не отримали жодної копійки, а люди продовжують працювати. Соціальні служби продовжують роздавати пайки підпільно, годувати людей, підтримують соціальні сім‘ї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *