На Херсонщині судитимуть ексдиректора ліцею

На Херсонщині судитимуть ексдиректора ліцею, який очолював окупаційне управління освіти. Про це повідомив   Офіс Генерального Прокурора.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно громадянина України за фактом колабораційної діяльності (ч. 3, 5 ст. 111-1 КК України).

“Наприкінці червня 2022 року директор одного з ліцеїв Новокаховської міської ради почав співпрацювати з окупантами. Він добровільно очолив псевдоорган – управління освіти військово-цивільної адміністрації Каховського району. На нього покладались обов’язки щодо впровадження стандартів освіти держави-агресора у навчальних закладах м. Нова Каховка, а також забезпечення освітнього процесу із загальним застосуванням російської мови”, – повідомляє Офіс.

Обвинувачений здійснював перевірки навчальних закладів і проводив інвентаризацію їх майна, призначав на посади керівників закладів освіти, які погодились підпорядковуватись окупаційній адміністрації, а тим хто відмовлявся погрожував тортурами.