Як виглядає пологове відділення у деокупованому Херсоні

Як пережив окупацію та працює сьогодні пологовий будинок ім.Тропіних. В пологовому проводилися операції під час обстрілів міста та без електрики та води. Про це все пише Суспільне.

Ірина Зелена з Херсону днями народила дівчинку. У палаті пологового будинку тепло, в лікарні годують, жінка отримала повну медичну допомогу. Поки маленька Ксенія спить у ліжечку, її матуся розповідає як її привезли у пологове відділення.

“Привезли мене сюди по швидкій о першій годині ночі. Лікарі оглянули, надали допомогу. Все було чудово з розумінням, гарно, комфортно,” – говорить Ірина.

Під час окупації та повномасштабної війни персоналу довелось пережити багато, розповідає завідувач акушерського відділення Сергій Морозов.

“Коли Чорнобаївку бомбили тут щось прилітало поруч, а ми в цей час були в операційній, було страшно,” – згадує лікар.

Важко було, коли в лікарні одночасно з усім містом, зникла електрика, вода, тепло.

“Свічки, ліхтарики, інколи доводилось працювати тільки на другому поверсі у реанімаційній, бо там генератор, ми там обладнали палату, там оперували і приймали пологи,” – говорить Сергій Морозов.

Зараз, коли у лікарні знову є електрика, вода та тепло, пологовий працює повноцінно. Породіллям та вагітним жінкам надають необхідну допомогу. Приймають не лише жінок з міста, а також із сусідніх сіл. Після звільнення Херсона тут народилось восьмеро малюків. Загалом з початку повномасштабної війни тут прийняли 320 пологів, розповідає медичний директор лікарні імені Тропіних Леонід Ремига.

“Порівняно з минулим роком, то це майже на половину менше. Це звісно, тому що частина вагітних виїхали,” – розказує Леонід Ремига.

В Херсоні бракує лікарів, тому це відділення лишилось єдиним що працює, розповідає начальниця Херсонської міської військової адміністрації Галина Лугова.

“Багато лікарів теж виїхали і наше відділення єдине, яке може приймати вагітних,” – говорить Лугова.

На сьогодні лікарня забезпечена необхідними медикаментами, але існує проблема з обладнанням та інтернетом. Незабаром запрацює електронний сервіс реєстрації новонароджених Є-малятко.