Прокуратура заочно повідомила про підозри громадянину Росії, та чотирьом мешканцям Херсонщини

Громадянину РФ, повідомлено про підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Разом з ним отримали підозри четверо мешканців Херсонщини, які підозрюються в колабораційній діяльності. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру громадянину РФ у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України (ч. 2 ст. 110 КК України).
“Підозрюваний перетнув державний кордон України через Кримський міст та в’їхав на тимчасово окуповану Росією територію Херсонщини. Змовившись із представниками збройних формувань РФ він зайняв посаду так званого «голови Чаплинської ВЦА». Підозрюваний, вживав заходів для утвердження російської окупаційної влади на місцевості, створював умови для проведення псевдореферендуму, з метою зміни меж території та державного кордону України, забезпечував обіг російської валюти. Окрім того, він робив публічні виступи на підтримку окупаційної влади РФ та публікував їх у соціальній мережі”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими УСБ України в Херсонській області.

Херсонська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру трьом місцевим мешканцям у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

“Підозрювані влітку 2022 року погодилися на пропозицію окупаційної влади РФ та пішли на «службу» до незаконно створеного російськими окупантами правоохоронного органу – «Олешківського районного відділення поліції ГУ МВС у Херсонській області». Один з них зайняв посаду так званого «тимчасово виконуючого обов’язки помічника чергового офіцера чергової частини», а інші двоє – «тимчасово виконуючих обов’язки поліцейського комендантського взводу». На займаних посадах підозрювані, які раніше не мали досвіду роботи у правоохоронній сфері, виконували злочинні накази та розпорядження представників Росії”, – йдеться в прокуратурі.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими УСБ України в Херсонській області.
Разом з ними, Херсонською обласною та Генічеською окружною прокуратурами заочно повідомлено про підозру мешканці смт Новотроїцьке у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Підозрювана в умовах воєнного стану почала співпрацювати з Росією. Вона добровільно зайняла посаду так званої «заступниці голови Новотроїцької військово-цивільної адміністрації Херсонської області». На псевдопосаді підозрювана виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції в незаконно створеному російськими окупантами органі влади”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області.