П’ятнадцять років за ґратами проведе агент РФ, якому ФСБ пообіцяла посаду «заступника міністра» в Криму

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини ще одного російського агента, який проводив розвідувально-підривну діяльність проти України в умовах війни. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

“Зловмисником є колишній проректор одного з вищих медичних навчальних закладів Києва. Після звільнення у 2020 році він переїхав до тимчасово окупованого Росією Криму, де його завербувала ФСБ. За місяць до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну він повернувся до Києва для виконання завдань, які поставила йому ФСБ. Встановлено, що зрадник збирав для Росії інформацію про військовослужбовців ЗСУ, які перебували на стаціонарному лікуванні у військових госпіталях та лікарнях Київщини. Крім цього, агент встановлював контакти з українськими та іноземними науковцями для їх подальшого вербування до агентурного апарату ФСБ. Для пошуку «потрібних зв’язків» затриманий залучав своїх колишніх колег по роботі та випускників вишу, до яких звертався під приводом підготовки дисертації. У разі успішного виконання завдань, російська спецслужба «гарантувала» своєму агенту призначення «заступником міністра охорони здоров’я» окупаційної адміністрації півострова”, йдеться в повідомленні СБУ.

Втім, СБУ завадила цим «планам» – задокументувала злочинні дії і затримала зловмисника у травні минулого року на спробі передачі агентурної інформації РФ.

За матеріалами Служби безпеки суд визнав злочинця винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) і призначив йому 15 років ув’язнення.

Розслідування проводили за процесуального керівництва Офісу  Генерального прокурора.