Ректор Херсонського держуніверситету розповів про порятунок архіву вишу під час російської окупації

Під час російської окупації міста співробітникам Херсонського державного університету (ХДУ) вдалося врятувати безцінний архів вишу. Про це написав на своїй сторінці в Facebook ректор вишу Олександр Співаковський.

«Завдяки злагодженій роботі кожного працівника Івано-Франківського та Херсонського офісів Херсонського державного університету нам вдалося зберегти історії тисяч людей, чия доля пов’язана з нашим освітнім закладом. Тепер, коли Херсон звільнено, ми вже можемо казати відкрито – у нас вийшло захистити від російських окупантів та зрадників архівні документи, особові справи, іншу документацію. Те, що зроблено – це фантастика, яку зробили реальністю наші колеги. Вони не дали розграбувати та знищити нашу історію, нас оминула сумна доля обласного архіву, який був повністю вивезений на лівий берег, а звідти, вірогідно, у тимчасово окупований Крим» – написав Співаковський.

Зараз всі документи впорядковуються, і з часом буде можливість видавати потрібні нашим запитувачам довідки та документи. Ректор вишу зазначив, що поки що не може розповісти всіх подробиць історії порятунку архіву:

«Колись ми зможемо розповісти подробиці цієї історії. А поки ще раз дякую всім, хто ризикуючи інколи навіть життям та свободою, дбав про архіви».