Російські окупанти розграбовують Херсон і затримуватись тут не збираються

Репресії на Херсонщині посилились, а саме місто розграбовують. Про це розказав херсонський журналіст Костянтин Риженко в ефірі НВ. На його думку, російські окупанти тут затримуватись не збираються. 

«Гайки прикручуються все більше, якщо в травні можна було пройтись в Херсоні з українською символікою, могли підійти і поставити питання, але через це не було б великих проблем. То якщо зараз у вас на рингтоні якась українська пісня, вас можуть забрати на допити», — розповідає він.

Риженко також каже, що поведінка військових сильно відрізняється в Херсоні та Каховці.

«Херсон і Каховка це два різні світи, правий та лівий берег дуже сильно відрізняються поведінкою російських військових. В Херсоні вони діють, як сарана, вони намагаються розграбувати все, що можна.  Вивезти техніку, обладнання, активи. Видно, що не зважаючи на всі заяви про референдум і так далі, вони в самому Херсоні затримуватись не збираються. Бо якби вони збирались провести референдум і демонструвати, що тут все добре, то вони б намагались навпаки привезти якусь техніку, запустити промисловість. Видно, що ставок на Херсон вони не роблять».

В Каховці, каже він, навпаки, окупанти намагаються працювати з аграріями, перереєстрували підприємців, ввели різні програми, а також тут сильніші репресії.