Російські окупанти викрали надгробок інженера з Кінбурнської коси, прийнявши його за плиту отамана Сидора Білого

Російські ЗМІ повідомили, що військові РФ перевозять надгробок отамана Сидора Білого з Кінбурнської коси до Краснодару. Насправді везуть вони надмогильну плиту командира місцевої інженерної команди, яка колись була знайдена на Кінбурні і оформлена, як пам’ятник. Про це Суспільному повідомив херсонський краєзнавець Олексій Паталах.

“Росіяни все крадуть, що має будь-яку цінність художню або історичну. У Херсоні вкрали пам’ятники Ушакову, Потьомкіну, Суворову, корабель із набережної хотіли вкрасти, але не змогли зняти. Сидір Білий, згідно з листом Суворова до Потьомкіна, був похований у фортечній Невсько-Олександрівській церкві Кінбурна, яку перебудували з мечеті. Фортеця була зруйнована під час Кримської війни англійською ескадрою, а родичі Білого пішли на Кубань, тому його могилу не переносили”, – розповів краєзнавець.

Олексій Паталах припускає, що поховання кошового отамана Чорноморського козацького війська Сидора Білого збереглось. Для того, щоб його віднайти, потрібно дослідити територію Кінбурнської коси.