Російські окупанти з Херсонщини депортуватимуть екзотичних тварин (фото)

Вже понад сто тварин і птахів з окупованих Росією територій були незаконно вивезені до Криму, до зоопарку “Тайган”. Про це пише Нова Каховка.Сity, посилаючись на слова директора закладу Олега Зубкова, який розповів це російському телеканалу “Таврия”.

Якщо раніше мова йшла лише про вивіз тварин з правобережжя Херсонщини в зв’язку з втечею російських окупантів, то нині під загрозою всі зоозаклади українського півдня та сходу.

“Семеро ведмедів було вивезено, семеро левів – з Маріупольського зоопарку, багато тварин ми вивезли з Донецького зоопарку”, – сказав пропагандистам Зубков.

Вивезені з Херсону тварини наразі перебувають у зоопарку Зубкова ніби то на лікуванні. Також він наголосив, що готовий у будь-який момент повернути до Херсону депортованих тварин, але очікує щодо цього офіційного звернення. Не зрозуміло тільки від законної адміністрації зоопарку, чи окупаційної влади.

“Ми готові повернути до Херсона не лише вивезених тварин, але й подарувати нових”, – обіцяє Зубков.

Також Зубков зазначив пропагандистам, що парк “Тайган” на окупованому Росією півострові здатний і надалі приймати українських тварин. Зокрема мова йшла про звірів із біосферного заповідника “Асканія-Нова”.

“Зараз знову надходять сигнали, що якась рись мучиться десь в Асканії-Нові утримувати нема кому і потрібно забрати її”, – сказав Зубков.

Працівники біосферного заповідника “Асканії-Нова” продовжують виконувати свою роботу та залишаються на території закладу задля забезпечення тварин. Також можлива депортація окупантами тварин з інших зоопарків і заповідників Херсонщини, проте наразі Зубков про них не згадав. Проте чомусь завів мову про зоопарк у Миколаїві.