Російські військові розстрілювали цивільні автівки, що їхали з Миколаєва до окупованої росіянами Херсонщини

Проїхати до села Олександрівка Херсонської області з Миколаївської області можна лише вздовж спалених та розстріляних цивільних машин. Російські військові відкривали вогонь по людях, які намагалися допомогти рідним та знайомим на окупованих територіях. Кількість загиблих досі залишається невідомою. Про те, що відбувалось біля села під час російської окупації пише СВІДОК.info зі слів старости села Олександрівка Станіславської громади Наталії Каменецької.

З Олександрівки до Миколаєва можна проїхати двома дорогами. Одна через Херсон, друга через дамбу, що відділяє озеро Солонець від Дніпровського лиману.

“Місцеві про неї знали, а на загал вона була маловідома. Дорога була не дуже в гарному стані, тому транзитом по ній майже не їздили”, – розповіла староста Олександрівки.

Після захоплення Херсона багато людей виїжджали саме через дамбу. Але це тривало не довго. Через місяць після початку повномасштабного вторгнення російські війська почали обстрілювати дамбу.

“З 28 березня і до квітня російські військові розстрілювали не тільки техніку українських військових, а й цивільний транспорт”, – сказала пані Наталія.

Наприкінці березня 2022 року навколо Олександрівки точилися активні бойові дії. Військові РФ заблокували в’їзд до села з боку Херсона.

“Через дамбу до Олександрівки намагалися потрапити цивільні та волонтери. Хтось їхав за своїми рідними, хтось віз гуманітарну допомогу. Саме машини цих людей були розстріляні на цій дамбі. Скільки там загинуло людей, не відомо й досі”, – розповіла Каменецька.

Росіяни не дозволяли навіть наблизитися до дамби, аби забрати тіла загиблих. Рештки змогли забрати лише після деокупації в листопаді 2022 року.

“Машина, яка виїхала 28 березня з дамби й доїхала до вулиці Робочої, була розстріляна з танка. Автівка залишилась серед дороги, так утворився затор. Наступні машини також розстрілювали”, – сказала пані Наталія.

Так відбувалося близько тижня. Четвертого квітня бійці 28 бригади Збройних сил України спробували зайти до Олександрівки, але ще перед дамбою по них відкривали вогонь.

“Від початку квітня ми попереджали всіх, що дорога закрита – ні виїхати, ні заїхати не можна. Проте сьомого травня волонтери спробували заїхати до села. Їхню автівку також розстріляли. Хлопці з їхньої команди повідомили, що трьом вдалось вибратися з підбитої машини, а один залишився поранений”, – сказала Каменецька.

Останній відомий випадок, коли окупанти розстріляли цивільне авто на дамбі, стався влітку.

“Таксист з Миколаєва на власному авто намагався провезти до села іноземного журналіста. Їх також розстріляли на тій дамбі”, – говорить жінка.

Як розповіла староста села, за час бойових дій в Олександрівці загинула 21 цивільна людина. Серед них кілька людей були розстріляні російськими військовими. Ще чотири вважаються зниклими безвісти.