Російські військові відкрили шлюзи на Каховській ГЕС

Росія осушує Каховське водосховище. Цим ставить під загрозу забезпечення питною водою, виробництво сільськогосподарської продукції на Херсонщині та безпеку найбільшої в Європі атомної станції. Національне громадське радіо (NPR) США опублікувало супутникові знімки організацій Planet і Maxar, на яких видно, як вода виливається через шлюзи.

Одинадцятого листопада 2022 року російські військові підірвали дорогу над дамбою Каховської ГЕС. Вибух не пошкодив шлюзи, тільки автошлях. Проте одразу після вибуху виявилось, що російські війська навмисно відкрили додаткові шлюзи.

“Дані радіолокаційної альтиметрії показують, що поточний рівень водойми приблизно на два метри нижче його звичайної висоти. З грудня рівень води у водосховищі впав до найнижчого рівня за 30 років супутникових спостережень”, – пише NPR.

“Скидання води росіянами може бути навмисним – щоб сповільнити рух Збройних Сил України. Втім, зниження рівня води загрожує сільськогосподарському виробництву на лівобережній частині Херсонщини та проблемам з питною водою у Бердянську, Мелітополі, Енергодарі, які контролюють російські окупанти”, – йдеться в повідомленні.

Американське громадське радіо, спираючись на думки експертів, дійшло висновку, що мета військових РФ – випалена земля, на тій території, яку вони публічно оголосили своєю.

Також під загрозою система охолодження на Запорізькій АЕС. Наприкінці минулого тижня Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що йому відомо про потенційний ризик, пов’язаний із падінням рівня води у водосховищі.