Російського генерала підозрюють в знищенні найбільшого в світі українського літака «Мрія»

Служба безпеки зібрала доказову базу на заступника командувача повітряно-десантними військами ЗС РФ генерал-лейтенанта Анатолія Концевого, який бере участь в війні проти України. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

Саме за його наказом російські окупанти здійснили тимчасове захоплення Гостомельського аеропорту на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

“Під час активних бойових дій російські окупанти знищили найбільший у світі український літак АН-225 «Мрія». Для штурму стратегічно важливого аеродрому в Україні Концевой задіяв підрозділи спецпризначення повітряно-десантних військ та армійської авіації РФ. Російський генерал входить до складу вищого військового командування ЗС РФ і брав безпосередню участь у плануванні, підготовці та здійсненні збройної агресії Росії проти України. Ще з 2019 року він організував на території Росії та Білорусі підготовку російських десантників до ураження та захоплення стратегічних наземних цілей на території України”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки України повідомили Концевому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 110 ККУ (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Санкція статей передбачає покарання до 15 років тюрми.

Тривають комплексні заходи для притягнення зловмисника до відповідальності за злочини проти України.