Росія зруйнувала п’ять об’єктів культурної спадщини у Херсонській області

За даними Міністерства культури та інформаційної політики України станом на 22 липня у Херсонській області внаслідок збройної агресії Росії знищені або ушкоджені п’ять об’єктів культурної спадщини України.

Про це йдеться на сайті міністерства.

Так через дії військових РФ ушкоджені кургани у районі села Давидів Брід. Також через обстріли знищуються археологічні пам’ятки – стародавні кургани, розташовані вздовж магістралей, пише Суспільне.

У Херсоні зруйнована меморіальна стела на честь В’ячеслава Чорновола. Російські військові “розстріляли” будівлю обласного управління СБУ та пошкодили Меморіал Слави України (збудований у 2016 році), де знищили портрети героїв Небесної Сотні та загиблих учасників російсько-української війни, а також знесли державний прапор.

Росія здійснила вже 434 злочини проти культурної спадщини України, йдеться у повідомленні. Внаслідок обстрілів військ РФ 129 об’єктів зазнали руйнацій і пошкоджень. Серед них – 22 пам’ятки національного і 10 – місцевого значення та 7 щойно виявлених об’єктів. Ушкоджені 105 будівель цінної історичної забудови.

Інформація про злочини РФ проти української культурної спадщини продовжує надходити. Фахівці перевіряють і систематизують отримані дані. Міністерство культури нагадує, що руйнування цих об’єктів — воєнний злочин за Гаазьскою конвенцією 1954 року.