Російських окупантів заохочують переїжджати разом з сім’ями на лівобережжя Херсонщини

Російським окупантам, які перебувають на лівобережній Херсонщині, надається право на «першочерговий перевід дитини в будь-яку наближену до місця проживання державну школу». Про це пише херсонське видання МОСТ посилаючись на «наказ» окупаційного «Міністерства освіти і науки Херсонської області».

Про це йдеться в «наказі» окупаційного «Міністерства освіти і науки Херсонської області».

“Під час проведення спеціальної військової операції військовослужбовцям та співробітникам Федеральних органів виконавчої влади, Федеральних державних органів, в яких Федеральним законом передбачена військова служба, співробітників органів внутрішніх справ Російської Федерації, громадянам Російської Федерації, які добровільно вступили в добровольчі формування, створені відповідно до Федерального закону, який брав або бере участь у спеціальній військовій операції на територіях Донецької Народної Республіки, Луганської Народної Республіки, Запорізької області, Херсонської області та України, співробітників кримінально-виконавчої системи Російської Федерації, які виконують або виконували покладені на них завдання на зазначених територіях у період проведення спеціальної військової операції, громадянам Російської Федерації, мобілізованим на військову службу, надається позачергове право на переведення дитини до найбільш наближеної до місця проживання сім’ї державної загальноосвітньої школи, підвідомчої Міністерству освіти і науки Херсонської області”, – йдеться в документі.

Російська окупаційна влада Херсонщини створює умови для того, щоб громадяни РФ переїжджали на окуповану ними частину Херсонської області з сім’ями і в подальшому асимілювалися. Проводиться політика, подібна до російської політики в окупованому Росією Криму, коли туди масово заселяли росіян для створення відповідного прошарку населення. Але якщо в Крим окупантам вдалося завезти певну кількість росіян, то стосовно окупованої ними частини Херсонщини це навряд чи вдасться зробити.

“Окупована частина Херсонської області – це територія підвищеної небезпеки через удари, які завдаються по російським окупантам Збройними силами України, а також – через провокаційні обстріли самих російських окупантів. До того ж окупована росіянами частина Херсонщини – переважно сільська територія і через це – приваблива хіба що для мешканців російської провінції, для яких Каховка, Нова Каховка або Генічеськ – мало не мегаполіси”, – йдеться в повідомленні.