Росіяни намагаються влаштувати екоцид на Херсонщині

Прокуратурою було зафіксовано чергові наслідки збройної агресії РФ. Про це повідомляється на сайті Херсонської обласної прокуратури.

Прокурори Херсонської обласної прокуратури здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом екоциду (ст. 441 КК України).

“У березні 2022 року внаслідок масового обстрілу армією РФ населених пунктів Херсонщини, без електропостачання залишилася одна з найбільших та найсучасніших місцевих птахоферм. Через окупацію підприємство не мало можливості годувати птахів та підтримувати санітарний режим, у результаті загинула переважна більшість курей. До початку повномасштабного вторгнення підприємство налічувало понад 4 млн птахів”,  – йдеться в прокуратурі.

Внаслідок дій росіян могло відбутися бактеріальне зараження значної території. На території птахофабрики виявлено місце захоронення загиблої птиці. Частина загиблих курей перебуває у пташниках. Під час огляду відібрано зразки для з’ясування впливу цієї події на навколишнє природнє середовище.