Росіяни обстріляли Херсон фосфорними боєприпасами

Росіяни вкотре застосували проти цивільних запалювальні снаряди. Вони призначені для того, щоб створювати пожежі. Росіяни з лівого берега Дніпра щоденно поливають місто великою кількістю боєприпасів. Снаряди падають просто у житлових кварталах. Один із таких обстрілів потрапив в об’єктив знімальної групи ТСН.

Під час одного з вибухів випадковий перехожий отримав скалкове поранення.  Залишки снарядів, які можуть прилетіти щомиті знову, стирчать просто з асфальту. Одна з будівель досі продовжує диміти навіть після того, як рятувальники залили її кубометрами води.

Непридатним для життя після обстрілу став ще один будинок на одній з вулиць. Вибухом провалило дах й повибивало стіни.

“Нам тут жити. У мене маленька дитина”, – каже жителька будинку.

Пошкоджених, посічених, чи повністю зруйнованих будівель тепер десятки в кожному районі міста. Географію обстрілів вже ледь не напам’ять знають херсонські медики екстреної допомоги, які щодня вирушають на місце чергового вибуху, аби рятувати життя.

“Потерпілі мають мінно-вибухові травми, скалкові поранення у грудну клітину та черевну порожнину, розірвані кінцівки”, –  розповідає Віталій Токарєв, який працює на швидкій понад 20 років.

Медик допомагав людям і під час російської окупації. Росіяни безрезультатно намагалися схилити колектив медиків до співпраці, а також навіть кілька разів погрожували їм розправою.

“Казали, що ми саботуємо надання допомоги їм”, – згадує.

Тепер окупанти намагаються зробити нестерпним життя херсонців за те, що ті не прийняли їх. Містяни ж, попри щоденні обстріли і жертви, живуть надією, що росіян скоро вдасться відігнати подалі від міста.