Росіяни очікують, що українці звільнять Кінбурнську косу

Російські військові чітко оцінюють, що українські сили можуть форсувати Дніпро та проводити контрнаступальні операції на сході Херсонської області. Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

На початку жовтня 2022 року російські війська рили траншеї на сході Херсонщини, очевидно готуючись до відступу із західного берега Дніпра та Херсона.

“Російські війська готуються або до глибокої оборони, або до проведення операцій оперативного чи стратегічного стримування. Російські сили явно не очікують, що зможуть перешкодити українським силам переправитися через річку, і не віддають перевагу оборонним позиціям, щоб зупинити такий перехід”, – йдеться у звіті.

Російські військові створюють умови для тривалої оборони на сході Херсонської області, що дозволить створити міцний український плацдарм на східному березі Дніпра. Їхні оборонні позиції свідчать про те, що російське військове керівництво сприймає перспективу українського контрнаступу через Дніпро як серйозну загрозу.

“Набір російських укріплень на Кінбурнській косі та навколо неї свідчить про те, що російські війська не очікують утримувати позиції на самій косі, якщо українські війська почнуть контратаку на косу. Швидше за все, російські сили очікують, що українські сили захоплять Кінбурнську косу, але мають намір перешкодити їм просунутися до материкової частини Херсонської області та захищатися на території, що безпосередньо оточує з’єднання коси з материковою частиною Херсонської області”, – йдеться у звіті.