Росіяни перед відходом підірвали трансформатори, які живили Херсонщину. Фото

Енергетичний обʼєкт, який забезпечував енергоживлення всього правобережжя Херсонської області і значної частини Миколаївської області, практично знищений. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

“Два автотрансформатори, кожен вагою 250 тон, підірвані. Зал релейного захисту, компресорна, акумуляторна – що на думку терористів не зробили вибухи, додатково розстріляно і розтрощено. Кілька гектарів наслідків безсильної злоби окупантів перед втечею з правобережжя Херсонщини”, – написав він.

Як повідомив Кудрицький, Укренерго разом з ВЦА, ДСНС і обленерго вже опрацювують схеми заживлення звільненої Херсонщини з сусідніх двох областей.

“Це не буде просто – сапери вже обстежують високовольтні лінії, які проходять вздовж територій, де ще зовсім недавно точилися тяжкі бої. Рівень замінованості там дуже високий. Працюємо обережно, але не втрачаємо жодної хвилини. Більша частина звільненої Херсонщини без світла з 6 листопада. Робимо все можливе, щоб за обраними резервними схемами заживити людей якнайшвидше”, – повідомив Кудрицький.

Він додав, що на вихідних передали перелік необхідного обладнання для Херсонщини нашим закордонним партнерам. Відгукнулися системні оператори Польщі і Франції. Обладнання вже прямує в Україну.