Розповідь переселенки з Херсонщини, яка переїхала на Тернопільщину (фото)

Рита Бойко з Херсонщини живе і працює в Копичинцях на Тернопільщині. Через війну їй довелося виїхати за кордон, а потім, на запрошення знайомих – на Тернопільщину. Про жінку розповіло Суспільне.

Рита родом із Херсонської області, працювала в Тавричанській опорній школі Каховського району. Коли почалась повномасштабна війна Росії проти України, то навчальний процес перейшов в онлайн режим, а приміщення школи почали використовувати, як укриття для місцевих.

Школа на Херсонщині

“Коли почалась війна, я жила в приватному будинку. Люди, які жили в багатоповерхівках, першими почули вибухи і побачили, що все горить, почались дзвінки від батьків, інтернет зник, телефонували тільки по мобільному, чи відкрите в нас приміщення школи, чи можна сховатися? І таким чином ми почали використовувати підвальне приміщення школи, як укриття для людей”, – говорить Рита.

Сховище

Жінка виїхала в квітні минулого року разом з молодшим сином, коли залишатися на Херсонщині було вже неможливо.

“Оскільки моя родина є родиною військовослужбовців, бо в мене чоловік військовий і син знаходився на строковій службі на початку війни, плюс я – керівник школи і мені було небезпечно залишатися на окупованій Росією території. Ми наприкінці квітня разом зі своїм сином евакуювалися. Їхали через Василівку. Мені довелось спалити військову форму чоловіка, медалі заховала”, – говорить жінка.

"Довелося спалити військову форму чоловіка". Історія переселенки з Херсонщини Рити Бойко

Коли Рита виїхала, то спершу знайомі їй запропонували роботу в Польщі.

“Я там працювала проєктним менеджером деякий час. Співпрацювала з USAID. Знайомі запросили нас до Кракова і допомогли там з житлом. Тому до вересня я знаходилася саме там”, – говорить Рита.

Коли ж з’явилась можливість працювати в міській раді Копичинців, вона повернулась в Україну. Зараз Рита працює на посаді керівниці гуманітарного відділу. Рита опікується вимушено переселеними через війну українцями.

“Я, як внутрішньо переміщена особа, розумію, що тим дітям і тим жінкам, які знаходяться тут, потрібно допомогти інтегруватися і соціалізуватися у суспільстві”, – говорить Рита.