Ринок праці після деокупації правобережжя Херсонської області (відео)

Яких фахівців не вистачає ринку праці в Херсонській області після деокупації правобережжя та чи достатньо пропозицій з працевлаштування. Про все це дізнавалось Суспільне.

З кадрами в галузі ситуація стабільна, вчителів на сьогодні вистачає. Є кілька вакансій для технічного персоналу в школах.

“В основному в нас проблеми по технічному персоналу, якщо вчитель поїхав з міста – він має можливість працювати дистанційно. Якщо ж поїхав технічний працівник, який доглядає за будівлею, то це вже проблема”, – повідомила керівниця управління освіти Херсонської міської ради Наталія Журженко.

До початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну колектив міської клінічної лікарні ім. Карабелеша налічував 1128 співробітників, зараз їх – 508.

“Ми ведемо перемовини з керівництвом Рівненської міської лікарні щодо того, щоб до нас у відрядження приїздили потрібні нам фахівці. На сьогодні в лікарні найбільша необхідність в анестезіологах, лікарях приймальних відділень, рентгенологах, лікарях ультразвукової діагностики”, – говорить генеральна директорка закладу Алла Малицька.

Загалом на ринку праці деокупованого правобережжя Херсонщини – 165 вакансій. Серед них найбільш потрібні – лікарі, медсестри, спеціалісти електромереж, водії та бухгалтери.

“Ми вже створили 144 робочих місця. Працевлаштували 111 людей. Сьогодні є 30 вакансій, де ми ще маємо знайти людей. В пошуку вакансій нам допомагають голови військових адміністрацій”, – розповідає директор херсонського обласного центру зайнятості Євгеній Єрашов.

Представники обласного центру зайнятості працюють в усіх деокупованих громадах.

“Якщо до війни в нас було до дев’яти тисяч людей на обліку, то сьогодні в нас на обліку близько 400 людей”, – говорить Євгеній Єрашов.

В обласному центрі зайнятості допомагають перекваліфікуватись та отримати нову професію тим херсонцям, які тимчасово проживають в інших областях. Загалом на обліку в обласному центрі зайнятості сім тисяч безробітних, які тимчасово проживають на території інших областей.