СБУ ідентифікувала чиновника, який налагоджує подачу води до військових баз РФ у Криму

Службою безпеки було встановлено особу, посадовця окупаційної адміністрації у захопленій частині Херсонщини, який допомагає ворогу відновити подачу прісної води до Криму. Про це повідомили в Службі безпеки України.

“Зловмисником виявився колишній керівник Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра, який на початку повномасштабного вторгнення підтримав російських загарбників. Саме дана особа після захоплення регіону добровільно пішла на співпрацю з агресором і погодилася очолити створене російськими окупантами підприємства. На цій посаді підозрюваний виконує вказівки Росії щодо налагодження безперебійного водопостачання до військових баз РФ на території українського півострова. Для цього колаборант підписав доручення щодо незаконного приєднання до складу окупаційного органу підрозділів Північно-Кримського каналу. Через цю гідротехнічну артерію він намагається забезпечити подачу дніпровської води до місць тимчасової дислокації окупаційних угруповань у захопленій частині півдня України”, – йдеться у повідомленні СБУ.

Слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території) Кримінального кодексу України.