СБУ повідомила про підозру голові парламенту Чечні, за відправку «кадирівців» на війну проти України

СБУ повідомила про підозру голові парламенту Чечні, який формує нові загони «кадирівців» для війни проти України. Про це повідомило Управління СБ України в Херсонській області на своїй сторінці в Facebook.

Служба безпеки України зібрала доказову базу на голову парламенту Чеченської республіки РФ Магомеда Даудова, який причетний до окупації Росією частини території України. Підозрюваний входить до найближчого оточення Кадирова і виконує його вказівки щодо ведення агресивної війни проти України.

“Даудов з травня минулого року займається формуванням нових штурмових підрозділів окупаційних угруповань РФ, які дислокуються на території північного Кавказу. Саме за його безпосередньої участі було створено «78-й моторизований полк спеціального призначення «північ-ахмат»», а також батальйони «південь-ахмат», «захід-ахмат» та «схід-ахмат». «Мобілізовані» проходять військову підготовку в університеті спецназу, який розташований у місті Гудермес Чеченської республіки. Потім бойовиків перекидають до тимчасово окупованих Росією районів Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. З липня по листопад минулого року він неодноразово особисто приїздив до тимчасово окупованих Росією Лисичанська, Попасної та Маріуполя. Даудов регулярно поширював дописи в соцмережах, де репостив виступи Кадирова щодо виправдовування збройної агресії РФ проти України”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки України повідомили Даудову про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 (здійснення пособництва у веденні агресивної війни);
  • ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (здійснення пособництва у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території України та порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків, вчинене представником влади та за попередньою змовою групою осіб);
  • ч. 3 ст. 436-2 (поширення службовою особою матеріалів, у яких містяться виправдовування, визнання правомірною збройної агресії РФ проти України).

Наразі підозрюваний перебуває на території Росії. Тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.
Розслідування проводили слідчі СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.