СБУ повідомила про підозру колаборанту, який формує «російський батальйон» із мешканців Херсонщини

Служба безпеки зібрала доказову базу на колаборанта, який допомагає росіянам на тимчасово окупованій РФ частині півдня України. Про це повідомляє Служба безпеки України на своєму сайті.

Фігурантом справи є колишній високопосадовець з Одеської області Олександр Коротаєв.

“Раніше він був заступником начальника головного управління МНС в Одеській області. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, він переїхав до тимчасово окупованої Росією Херсонщини. Там приєднався до місцевої окупаційної адміністрації РФ і за дорученням гауляйтера Сальдо формував новий військовий батальйон для російських окупантів. До складу цього угруповування російська окупаційна влада намагалася примусово «мобілізувати» максимальну кількість місцевих жителів. При цьому зловмисник особисто агітував громадян вступати до лав російських військ і воювати проти України. Крім того, у своїх публічних виступах перед людьми він виправдовує збройну агресію Росії в Україні, тимчасове захоплення Росією Криму та воєнні злочини росіян”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили йому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 7 ст. 111-1 (добровільна участь громадянина України в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, створених на тимчасово окупованій території);
  • ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).

Наразі колаборант переховується на тимчасово окупованій Росією території на півдні України. Співробітники Служби безпеки проводять комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти України.

Розслідування проводили співробітники СБУ у м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури.