СБУ повідомила про підозру колишньому «беркутівцю», який створив агентурну мережу РФ у фронтових областях України

СБУ повідомила про підозру колишньому «беркутівцю», який створив агентурну мережу РФ у фронтових областях України. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.
Служба безпеки України встановила особу керівника агентурної групи ФСБ, яку було викрито у ході контрдиверсійних заходів на Донеччині у серпні минулого року. Ним виявився колишній співробітник розформованого спецпідрозділу міліції «Беркут» – Валерій Астахов.

“Після анексії Росією Криму, він перейшов на бік РФ і вступив до лав підконтрольного російській спецслужбі угруповання під назвою «Євпаторійська рота народного ополчення». На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, ФСБ доручила Астахову сформувати власну агентурну групу для розвідувально-підривної діяльності проти України. До її складу зрадник дистанційно залучив декілька десятків мешканців південних і східних регіонів. Основним завданням російських агентів був збір розвідданих про місця базування та переміщення Сил оборони поблизу фронту. Отриману інформацію зловмисники переправляли Астахову через соцмережу у вигляді локацій на електронних картах з детальним описом об’єктів. Колишній «беркутівець» передавав ці дані своїм кураторам з ФСБ на території анексованого Криму. Вони потрібні були російським окупантам для наведення і коригування ракетно-артилерійських обстрілів позицій українських військ”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Астахову про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Наразі він переховується на тимчасово окупованій території півдня України. Тривають комплексні заходи для притягнення зрадника, а також всіх його поплічників та їхніх російських «кураторів» до відповідальності. Обвинувальний акт щодо затриманого скеровано до суду.