СБУ повідомила про підозру колишньому керівнику охорони Януковича

Слідчі Служби безпеки зібрали доказову базу на колишнього посадовця, який переховується від правосуддя на території Росії. Про це повідомила Служба безпеки України на своєму сайті.
Підозрюваним є В’ячеслав Заневський -колишній керівник охорони Віктора Януковича. Після захоплення Херсона і частини Миколаївської області він допомагав російським окупантам у поширенні російського режиму та придушенні руху опору.

“В липні минулого року до Заневського звернувся його син, який входив до складу окупаційних угруповань РФ на тимчасово захопленій Росією частині півдня України. Він звернувся з проханням посприяти російським каральним органам у виявленні місцевих українських патріотів, у тому числі учасників АТО та ветеранів ЗСУ. Заневський сконтактував сина з двома своїми знайомими – очільниками створених Росією «МВС» і «державної служби безпеки» в тимчасово окупованій росіянами Херсонщині. В подальшому вони передавали російським окупантам персональні дані про місцевих жителів та сприяли викраденню людей. Також Заневський консультував військові підрозділи Росії щодо тактики ведення бойових дій проти Сил оборони”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки України повідомили В’ячеслава Заневського про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).
Тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності.
Розслідування проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України.