СБУ повідомила про підозру російській пропагандистці, яка виправдовувала росіян за підрив Каховської ГЕС

Служба безпеки України зібрала доказову базу на російську пропагандистку, яка займається інформаційно-підривною діяльністю проти України. Про це Служба безпеки повідомила на своєму сайті.

Мова йде про уродженку Одеси, прокремлівську блогершу Юлію Лозанову, більш відому під псевдонімом Юлія Вітязєва.

“У 2015 році вона переїхала до Росії, де розпочала активно поширювати фейки про суспільно-політичну ситуацію в Україні. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Вітязєва використовувала всі доступні їй медіа-майданчики для публічної підтримки збройної агресії РФ. Саме вона 6 червня 2023 року однією з перших почала активно виправдовувати російських окупантів за підрив ними Каховської ГЕС. Для цього російська блогерка опублікувала відповідні дописи на власному Telegram-каналі. Вітязєва регулярно поширює антиукраїнський контент в ефірах російського каналу «Соловьев.live» і займається збором грошей для потреб окупаційних угруповань РФ”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили блогерці про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікація її учасників).

Наразі підозрювна переховується від правосуддя на території Росії.  Підорювана загрожує до 12 років тюрми.