СБУ повідомила про підозру російському священнику, який закликав російських військових вбивати українців

СБУ повідомила про підозру російському священнику-блогеру РПЦ, який закликав російських військових вбивати українців. Про це повідомила Служба безпеки України на своєму сайті.

Служба безпеки України зібрала обґрунтовану доказову базу на ще одного представника РПЦ, який займається підривною діяльністю проти України.

“Фігурантом є протоієрей російської православної церкви Андрій Ткачов – випускник факультету спецпропаганди військового інституту міністерства оборони СРСР у Москві. У 2013 році його призначили керівником місіонерського відділу київської єпархії УПЦ (МП) та ведучим на телеканалі «Київська Русь». Саме тоді він розпочав поширювати через медіа проросійські наративи, де ставив «під сумнів» існування української державності. Згодом Ткачов переїхав до Москви, а на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну публічно підтримував російських окупантів. Для цього створив власні канали у месенджері Telegram та відеохостингу YouTube, на які підписалося майже півтора мільйона користувачів. Там він публікує свої «проповіді», в яких закликає росіян вбивати мирних жителів України. Російський клірик пропонував росіянам наносити релігійні написи на російські снаряди, які російска армія використовує для ракетних ударів по українських містах”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Ткачов є частим «гостем» в ефірах центральних каналів РФ, де активно виправдовує воєнні злочини Росії. Ініційована Службою безпеки експертиза повністю підтвердила факти злочинної діяльності фігуранта.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили йому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 436 (пропаганда війни);
  • ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, виправдовування, визнання правомірною збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

Наразі зловмисник перебуває на території Росії. Тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти України.