СБУ розкрила злочинне угруповання створене Росією в Херсонській області

СБУ та Нацполіція встановили, що для керівництва Херсонським «управлінням МВС РФ» Росія створила спеціальне організоване злочинне угруповання. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

Служба безпеки України зібрала доказову базу на учасників злочинної організації, яка діяла в складі створеного Росією «головного управління МВС РФ Херсонської області».

“У лавах російського карального органу вони виконували завдання Росії щодо поширення окупаційного режиму та придушення руху опору на тимчасово захопленій частині області. Зловмисники викрадали людей та піддавали їх численним тортурам. Таким чином росіяни намагалися залякати місцевих жителів та змусити їх працювати на свою окупаційну адміністрацію. Також вони регулярно проводили незаконні обшуки в оселях громадян, під виглядом яких розграбовували майно потерпілих, зокрема забирали зареєстровану мисливську зброю. Під час тимчасової окупації обласного центру зловмисники пограбували міську аптеку – винесли звідти всю готівку, медпрепарати, а саме приміщення «конфіскували» для потреб російських окупантів. Учасників карального органу залучали до проведення псевдореферендуму на території області”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили всім фігурантам про підозру за ст. 255 Кримінального кодексу України (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній). Наразі підозрювані переховуються на тимчасово окупованій Росією території на півдні України.

Розслідування проводили співробітники СБУ спільно з Департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.