СБУ викрила трьох херсонців, які співпрацювали з росіянами

Служба безпеки України в Херсоні викрила трьох херсонців, які співпрацювали з росіянами. Про це Служба безпеки повідомила на своєму сайті.

В Херсоні викрито трьох поплічників росіян. Серед них – молодший інспектор відділу нагляду та безпеки державної установи «Північна виправна колонія № 90».

“Після захоплення міста він приєднався до окупаційної адміністрації РФ, де брав участь у проведенні масових репресій проти учасників руху опору. Встановлено, що зловмисник охороняв російські катівні, до яких звозили незаконно затриманих українських патріотів”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

“Інші двоє колаборантів – добровільно погодились стати «операторами набору даних» у так званому «пенсійному фонді Херсонської області». Зловмисниці оформляли документи для нарахування соцвиплат у російській валюті”, – йдеться в СБУ.

Наразі їх підозрюють у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Санкція статті, за якою обвинувачуються дані особи передбачає позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.