СБУ затримала охоронця колишньої російської катівні в Херсоні

Служба безпеки України викрила колаборанта в деокупованому Херсоні. На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну затриманий добровільно допомагав російським окупантам ув’язнювати та катувати учасників руху опору. Про це СБУ повідомила на своєму сайті.

Ним виявився проросійськи налаштований місцевий житель.

“Під час тимчасової окупації Росією міста він звернувся до створеного російськими окупантами «центру зайнятості». Там йому запропонували «посаду молодшого інспектора відділу охорони» в захопленій на той час «виправній колонії № 90», яку російські окупанти використовували для ув’язнення місцевих жителів. Затриманий погодився на «пропозицію» і добровільно написав «заяву» на вступ до окупаційного органу. Він особисто брав участь в обшуках і допитах громадян України. Під час тортур з потерпілих «вибивали» згоду на співпрацю з окупантами. Під час обшуків за адресою проживання затриманого виявлено «посвідчення» колишнього окупаційного органу РФ та формений одяг російського зразка”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Наразі слідчі СБУ повідомили йому про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Суд обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Йому загрожує до 15 років тюрми.