СБУ затримала в Херсоні колаборанта, який намагався втекти на тимчасово окупований берег області

СБУ затримала в Херсоні колаборанта, який намагався втекти на тимчасово окупований берег Херсонщини. Про це повідомила Служба безпеки України на своєму сайті.

Служба безпеки викрила ще одного ворожого поплічника Росії в результаті стабілізаційних заходів у звільненому Херсоні. Зловмисником виявився колишній посадовець розформованої державної автомобільної інспекції, який на початку повномасштабного вторгнення підтримав російських окупантів.

“Після захоплення міста затриманий добровільно пішов на співпрацю з Росією і за це отримав посаду в місцевій поліції. Так він увійшов до складу створеного РФ головного управління міністерства внутрішніх справ в Херсонській області. В окупаційному органі його призначили інспектором батальйона патрульно-постової служби. Після цього він патрулював із вогнепальною зброєю та відповідним посвідченням російського зразка. На даній посаді він разом з росіянами здійснював рейди по території міста для виявлення учасників руху опору. Під час таких облав росіяни незаконно затримували громадян, розграбовували їхні оселі та відвозили потерпілих до місцевої катівні. Після звільнення Херсона колаборант намагався втекти на лівий берег р. Дніпро, щоб уникнути правосуддя. Втім, співробітники СБУ своєчасно викрили зловмисника і затримали його, попередивши втечу до тимчасово окупованої частини регіону”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту справи про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території). Суд обрав затриманому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Колаборанту загрожує покарання до 15 років ув’язнення.