Що відбувається на окупованій Росією лівобережній Херсонщині (відео)

Гуманітарна криза, зруйновані будинки, антисанітарія. Точна кількість загиблих у тимчасово окупованих Росією Олешках, через підтоплення, яке сталось внаслідок підриву Каховської ГЕС російськими військовими, поки не відома. Що відбувається на лівому березі Херсонщини, дізнавалось Суспільне.

Останні кілька днів херсонці скаржаться на сморід, який доносить вітер з тимчасово окупованих Росією Олешок. Це запах гнилості, каналізації та мертвої риби. Його відчувають жителі не лише прилеглих до Дніпра територій, а і різних частин міста.

“Сморід на цьому тижні було чутно на вул. Карла Маркса в районі пл. Ганнібала”, – каже херсонка Тетяна.

Люди намагаються виїхати з Олешок через гуманітарну кризу та збільшення кількості російських військових. Сама дівчина виїхала з російської окупації, але її друзі й досі залишаються на лівому березі Херсонщини.

“Дуже багато загиблих, невідомо скільки загиблих людей і скільки ще буде виявлено мертвих людей. Просто по місту плавали трупи. Російські окупанти їх збирали й вивозили. Вивозили в Каланчак, у Генічеськ, морги в Олешках також переповнені. В Каланчаку викопали суцільну яму біля кладовища і хоронять там наших людей. У деяких районах просто неможливо дихати – стоїть важкий запах аміаку”, – розповідає жителька Олешок Крістіна Фролова.

Влада Російської Федерації не допустила місію ООН на території окупованої Росією Херсонщини, які опинилися під водою через підрив російськими військовими Каховської ГЕС.

“Нестерпний сморід у місті та повна антисанітарія. Тіла людей і трупи тварин окупанти прибирають тільки в доступних місцях. У закритих будинках і на підтоплених територіях тіла не збирають. І також не збирають їх у завалах будинків, які зруйнувалися. Масово населення намагається виїхати або на підконтрольну Україні територію або на територію, яка не зазнала підтоплення”, – каже керівник пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков.

За інформацією Генерального штабу ЗСУ, внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС, в низці населених пунктів на тимчасово окупованій Росією території Херсонської області різко погіршилась санітарно-епідеміологічна ситуація.

“Зокрема, через відсутність доступу цивільного населення до належного медичного забезпечення та якісної води, в домашніх осередках відзначено спалахи вірусного гепатиту А, також існує загроза поширення інших вірусних хвороб. В свою чергу російські окупанти не визнають збільшення кількості захворюваності та навпаки намагаються це приховати. Заходів зі стабілізації санітарно-епідеміологічної ситуації в регіоні не проводять”, – повідомляє Генштаб.