Щодня поліція відкриває кримінальні провадження за фактами воєнних злочинів російської армії на Херсонщині (фото)

Сьогодні, поліція Херсонської області відкрила 38 кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів російської армії на Херсонщині. Про це йдеться на сторінці поліції в Facebook.
Російські війська вкотре обстріляли Бериславський та Херсонський райони, місто Херсон та передмістя. Обстріли велися з артилерії, РСЗВ, мінометів та БПЛА.
“У с. Велетенське Білозерської селищної громади російськими артилерійськими обстрілами пошкоджено дитячий садок та десятки приватних будинків.
В обласному центрі від російських обстрілів постраждав центр міста, мікрорайони Корабел та ХБК. Пошкоджені приватні, п’ятиповерхові та дев’ятиповерхові будинки, автомобілі. Серед цивільних є поранені”, – йдеться в повідомленні поліції.
У колабораційній діяльності викрито трьох жительок тимчасово окупованого РФ міста Каховка.
“Вони співпрацюють зі злочинною владою РФ та добровільно займають посади у незаконному органі окупаційної влади РФ – відділі освіти військово-цивільної адміністрації м. Каховка”, – йдеться в поліції.
На причетність до колабораційної діяльності також перевіряється 58-річна жителька тимчасово окупованого РФ Каховського району.
“Жінка збирала дані та брала участь у незаконному референдумі, нині співпрацює з окупаційною владою РФ та працює у так званому «відділі соціального захисту населення» однієї з громад”, – повідомляє поліція.
Двоє чоловіків в Херсонській області отримали травми різної важкості через навмисно залишені росіянами міни.
“Між селами Станіслав та Олександрівка в полі на ворожій міні підірвався автомобіль КАМАЗ фермерського господарства, водій не постраждав. Того ж дня у лісосмузі біля с. Мала Сейдеменуха 57-річний місцевий житель наступив на невідомий вибуховий пристрій, внаслідок чого отримав травматичну ампутацію стопи”, – йдеться в повідомленні поліції.
За всіма фактами відкриті кримінальні провадження за ст. 438 «Порушення законів та звичаїв війни» Кримінального кодексу України та ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» КК України.