Шість мешканок Херсонщини підозрюються в колабораціонізмі

Прокуратура повідомила про підозру п’ятьом мешканкам Херсонщини за участь у псевдореферендумі. Серед них виявилась так звана “голова” Дудчан, яку судитимуть за колабораційну діяльність.

За процесуального керівництва Бериславської та Олешківської окружних прокуратур Херсонської області п’ятьом місцевим мешканкам повідомлено про підозру в колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Підозрювані осінню 2022 року брали участь у роботі так званих «виборчих комісій» створених окупаційною владою РФ для проведення псевдореферендуму щодо виходу зі складу України та приєднання до Росії окупованої території Херсонщини. Як члени виборчих комісій вони ходили по домівках мешканців населених пунктів Качкарівка, Новоолександрівка, Новорайськ та Станіслав Херсонської області закликаючи їх голосувати на користь РФ.
Після цього вони передали бюлетені з відмітками так званим «головам виборчих комісій» для подальшого підрахунку результатів. За свою роботу вони отримували «винагороду» в російській валюті”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Наразі двом підозрюваним вже обрано запобіжний захід – тримання під вартою, питання щодо інших вирішується.
Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області.
Водночас, прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно жительки Бериславського району за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Обвинувачена підтримала повномасштабне вторгнення Росії на територію України та добровільно зайняла посаду так званої «голови Дудчанської сільської ради військово-цивільної адміністрації Бериславського району». В її обов’язки входило формування апарату окупаційної адміністрації села та впровадження законодавства Росії у всі сфери життєдіяльності громади. Вжиття заходів для переходу суб’єктів господарювання на російську систему реєстрації та оподаткування, а також ведення розрахунків виключно російською валютою”, – йдеться в прокуратурі.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалось УСБ України в Херсонській області.